Oficijelna web stranica

čelik-natron (75)

Nova pobjeda Čelika !

U subotu (30.10.) na stadionu Bilino polje, Čelik je u okviru 12.kola Druge lige FBiH dočekao ekipu NK Natron Maglaj.

Pod svjetlima reflektora, Čelik je ostvario još jednu ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:0.

Gosti su bolje otvorili meč i imali nekoliko prilika, ali nakon 15-ak minute igre, crno-crveni su se “probudili” i krenuli ofanzivno prema golu protivnika.

Prvi pogodak viđen je nakon 20 minuta igre, a mrežu poritvnika pogodio je Mahmutović Aidin. To je ujedno bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor, iako je Čelik imao nekoliko odličnih šansi.

U 65. minuti Čelik je stigao i do drugog kola, a strijelac je ponovo bio Mahmutović. Pet minuta poslije, Vardo Harun pogađa za 3:0. Nekoliko minuta poslije viđen je i četvrti pogodak, a ovaj put, nakon kornera sa desne strane, najviši u skoku bio je Isaković Aladin koji pogađa za 4:0.

Imao je priliku Čelik postići još jedan gol, ali je Šehić u 88. minuti promašio jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman gostiju.

Nakon odigranih 12.kola, Čelik se nalazi na trećem mjestu na tabeli sa ukupno osvojenih 25 bodova.

Tabela Druge lige FBiH  – grupa “Centar”

Sastav NK Čelik Zenica:

Nurković Adis, Šehić Haris, Šabić Harun, Salkić Sulejman, Isaković Aladin, Žuna Selim, Kovač Selmir, Sivac Eldar, Mahmutović Aidin,Vardo Harun i Smajić Dženan.

Na klupi: Mlačo Emel, Arnautović Davud, Muslić Amar, Mašić Adnan, Subotić Sanjin, Džaferović Imran i Durmiš Edin.

Trener: Skočibušić Pavle

Izmjene:

9’ Igru je zbog povrede napustio Žuna Selim, a u igru je ušao Durmiš Edin.

42’ Igru je napustio Durmiš Edin, a u igru je ušao Džaferović Imran.

46’ Igru je napustio Kovač Selmir, a u igru je ušao Arnautović Davu.

72’ Igru su napustili Mahmutović Aidin i Vardo Harun, a u igru su ušli Mašić Adnan i Suubotić Sanjin.

U narednom kolu naša ekipa gostuje kod ekipe NK Kolina, a utakmica je na rasporedu u nedjelju (07.11.) sa početkom u 13:30.

Čestitamo ekipi i treneru na odlično odigranoj utakmici i još jednoj pobjedi, te im želimo puno sreće u nastavku.