Proteklog vikenda odigrana je i utakmica 16.kola BHT PL, u kojoj je na domaćem terenu ekipa NK “Čelik” savladala ekipu FK”Radnik” Bijeljina reuzultatom 1:0.

U 21.minuti igre gol za NK “Čelik” postigao je Ševko Okić i time omogućio nova tri boda za ekipu.

Naša ekipa je izrazito bolje ušla u drugo poluvrijeme. Dedić je u 48. minuti iz dobre šanse šutirao preko gola, da bi tri minute kasnije Jurina pogodio stativu nakon odličnog udarca. Jamak je potom isprobao svoj šut, ali promjene rezultata nije bilo.

U 69. minuti Okić je imao i novu šansu, ali je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

Sastavi u kojima su nastupile obe ekipe su :

ČELIK: Ružić, Bevab, Faustin, Livaja, Dedić, Okić, Karamatić, Moussa, Jamak, Miletić, Jurina.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Đelmić, Mekić, Vasić, Peco, Hadžić, Đurić, Isić.

Narednu utakmicu, u okviru 17.kola BHT PL, ekipa NK”Čelik” gostuje kod ekipe FK “Zvijezda 09”. Nakon odrađene suspenzije radi žutih kartona, u igru će se sigurno vratiti Vladimir Grahovac, kao i Vedran Vrhovac koji će do tada sanirati povredu.