BH Telecom Premijer liga BiH –  XI kolo : NK ČELIK – FK ŽELJEZNIČAR 0:3

Strijelci: Kajkut u 35., Blagojević u 65. i Zakarić u 69. minuti (Željezničar)

Žuti kartoni: Mehić, Šabanović i Salčinović (Čelik), Stanić i Zakarić (Željezničar)

Crveni karton: Sabahudin Bujak, pomoćni trener (Čelik)

ČELIK: Marković, Udovičić, Jurković, Duvnjak, Kadrić (od 72.min Imamović), Mehić, Šabanović, Kazazić, Mahmutović (od 70.min Hadžikadunić), Duraković i Adilović T. (trener: Elvedin Beganović)

ŽELJEZNIČAR : Kjosevski, Kajkut (od 74.min Žerić), Graovac, Ramović, Blagojević, Stanić, Zakarić, Šabanadžović, Zeba (od 34.min Zajmović), Osmanković, Projić. (trener: Admir Adžem)

Sudije: Glavni sudija: Dragan Petrović (Banja Luka), pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Fikret Bačić (Lukavac).

Danas su na Bilinom polju pred oko 4.000 gledalaca snage odmjerili stari rivali, Čelik i Željezničar. Bez tri ponajbolja igrača, Kouadija, Salčinovića i Šišića i sa nedovoljno oporavljenim Mahmutovićem, Čelik je ubilježio još jedan poraz. Iako je Salčinović bio na spisku za početni sastav, povrijedio se na zagrijavanju pa ga je trener našeg Kluba ostavio na klupi a u prvih jedanaest je uvrstio Duvnjaka.

Utakmica je počela minutom šutnje u čast nedavno preminulog navijača Čelika, Mirsada Mujkanovića.

Do 12. minute gledali smo početno ispitivanje snaga kada je Duvnjak šutirao preko gola sa 20 metara. U 16. minuti šansa na drugoj strani, Stanić šutira pored desne stative golmana Zeničana. Isti igrač minutu poslije prolazi po desnoj strani, oštro centrira ali Marković izbija loptu daleko od svog gola.

U 34. minuti šok za navijače Čelika, Duraković u svom šesnaestercu ruši Ramovića, glavni sudija prestrogo pokazuje na bijelu tačku, loptu uzima Kajkut i postiže gol u 35. minuti za vodstvo gostiju iz Sarajeva, 0:1 za Željezničar.

U 39. minuti nakon prigovora sudiji sa klupe crno-crvenih, crveni karton dobija pomoćni trener Čelika Bujak a bolje je prošao Salčinović kojem je glavni sudija pokazao žuti karton.

U 46. minuti susreta Duvnjak odlično prolazi po desnoj strani Plavih, šutira precizno po zemlji ali golman Željezničara krajnjim naporom brani njegov udarac. Sa rezultatom 0:1 za Željezničar igrači obje momčadi su otišli na zasluženi odmor.

Drugo poluvrijeme počinje blagim pritiskom gostiju, Blagojević u 48. minuti sa 18 metara šutira pravo u Markovića, u 52. minuti svoj šut isprobava i Kajkut ali puca opet pravo u dobro postavljenog golmana domaćih. U 55. minuti Zajmović je neprecizan, kao i Stanić u 58. minuti susreta.

U 59. minuti susreta najbolja šansa za Čelik, Udovičić prolazi po desnoj strani i ubacuje u šesnaesterac gostiju ali se Kadrić ne snalazi najbolje, na semaforu još uvijek stoji 0:1. U 60. minuti još jedna odlična odbrana Markovića, ovaj put brani šut Zakariću.

U 65. minuti faul za Željezničar, loptu uzima Blagojević i sa 17 metara pogađa lijevi gornji ugao golmana domaćih, 0:2 za Plave.

U 69. minuti Zakarić silovito šutira preko gola, ali već u sljedećem napadu postiže euro gol sa 20 metara za vodstvo svog tima od 0:3.

U 73. minuti šansa na drugoj strani, Duvnjak odlično šutira ali Kjosevski brani njegov šut, lopta se odbija do Mehića koji je bio neprecizan.

Do kraja utakmice gosti iz Sarajeva su imali još jednu šansu preko Zajmovića čiji je šut odbranio odlični Marković, tako da je utakmica završena rezultatom 0:3 za Željezničar.

Robijaši nisu navijali do 29. minute jer je Mirsad Mujkanović imao 29 godina kada je preminuo, a od tog trenutka nijedne minute do kraja susreta nije prestalo navijanje sa Juga. Ako bi birali igrača utakmice danas, onda su to definitivno Robijaši.